Tesla Energy-ն հովանավորել է հեղինակավոր Silicon Mountains Tech Summit 2022-ը
Հայաստանում նոր հիմնադրված և աշխարհահռչակ Tesla էլեկտրամոբիլների վաճառքով ու տեխնիկական սպասարկմամբ արդեն հայտնի դարձած TESLA ENERGY ընկերությունը հովանավորել է միջազգային հեղինակավոր վարկանիշ ունեցող Silicon Mountains Tech Summit 2022-ը:
Թվային փոխակերպման, կիբեր անվտանգության ու ֆինթեքի հայաստանյան խնդիրների վերհանումը, դրանց լուծման ուղիների վերաբերյալ քննարկումները Silicon Mountains Tech Summit-ի օրակարգային հարցերն են:
Բանկային և ՏՏ ոլորտի մասնագետները պանելային քննարկումների ընթացքում ներկայացրել են ոլորտի արդիական խնդիրները ու թվայնացման ռազմավարություննները:
Silicon Mountains համաժողով կազմակերպիչը Տեղեկատվական և հաղորդակցության տեխնոլոգիաների գործատուների միությունն է (ՏՀՏԳՄ)՝ ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարության հետ համատեղ:

TESLA ENERGY, already famous for selling and servicing world-famous Tesla electric vehicles in Armenia, has sponsored the internationally acknowledged Silicon Mountains 2022 Technology Summit.
Identifying Armenian digital transformation, cybersecurity and fintech challenges, and discussing how to address them is an important part of the Silicon Mountains Tech Summit.
During the panel discussions banking and IT specialists presented current industry issues and digitalization strategies.
The Silicon Mountains conference is organized by the Information and Communication Technology Employers' Union (ICTU) in cooperation with the Ministry of High-Tech Industry of the Republic of Armenia.