Tesla Energy-ն հովանավորել է հեղինակավոր Silicon Mountains Tech Summit 2022-ը
Հայաստանում նոր հիմնադրված և աշխարհահռչակ Tesla էլեկտրամոբիլների վաճառքով ու տեխնիկական սպասարկմամբ արդեն հայտնի դարձած TESLA ENERGY ընկերությունը հովանավորել է միջազգային հեղինակավոր վարկանիշ ունեցող Silicon Mountains Tech Summit 2022-ը:
Թվային փոխակերպման, կիբեր անվտանգության ու ֆինթեքի հայաստանյան խնդիրների վերհանումը, դրանց լուծման ուղիների վերաբերյալ քննարկումները Silicon Mountains Tech Summit-ի օրակարգային հարցերն են:
Բանկային և ՏՏ ոլորտի մասնագետները պանելային քննարկումների ընթացքում ներկայացրել են ոլորտի արդիական խնդիրները ու թվայնացման ռազմավարություննները:
Silicon Mountains համաժողով կազմակերպիչը Տեղեկատվական և հաղորդակցության տեխնոլոգիաների գործատուների միությունն է (ՏՀՏԳՄ)՝ ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարության հետ համատեղ:

Tesla Energy Спонирует Авторов Silicon Mountains Tech Summit 2022
Компания TESLA ENERGY, уже прославившаяся продажей и обслуживанием всемирно известных электромобилей Tesla в Армении, выступила спонсором технологического саммита Silicon Mountains 2022, имеющего международную репутацию.
Выявление армянских проблем цифровой трансформации, кибербезопасности и финансовых технологий, а также обсуждение способов их решения занимают важное место на Silicon Mountains Tech Summit.
Особое внимание в рамках саммита Silicon Mountains Tech было уделено проблемам цифровой трансформации, кибербезопасности и современных финансовых технологий, а также обсуждению способов их решения.
В ходе панельных дискуссий банковские и ИТ-специалисты представили актуальные вопросы отрасли и стратегии цифровизации.
Конференция Silicon Mountains организована Союзом работодателей информационно-коммуникационных технологий (ICTU) в сотрудничестве с Министерством высокотехнологичной промышленности Республики Армения.